(0)

Впорядкувати по
Показати товарів на сторінці

Добірні планки

Добірна планка або рятуємо дверний отвір

 


Якщо при установці дверей ви зіткнулися з тим, що навіть найширша дверна коробка не перекриває повністю стіну в дверному отворі - не поспішайте засмучуватися. Цю ситуацію легко виправити. Все, що вам потрібно - добірна планка.

Добірна планка або добір - це планка, яка умовно збільшує ширину дверної коробки та дозволяє облицьовувати стіну в дверному отворі. Іншими словами, вона закриває ту ділянку стіни, яку не змогла повністю перекрити дверна коробка.

Правильно підібрана та встановлена ​​додаткова планка ідеально вписується в дверний отвір, акуратно обрамляючи його та надаючи дверям закінчений вигляд. Плюс до всього, добірна планка не тільки економить час на обробці відкосів (штукатурка, фарбування або обклеювання), але й служить набагато довше, ніж згадані ремонтні роботи.

 


Вибираємо добори для міжкімнатних дверей


Добірні планки, як і міжкімнатні двері та дверні коробки, відрізняються за типом, матеріалом, покриттям, кольором, розміром і т.д. Підбирати добірну планку варто до всієї дверної конструкції й купувати краще все разом.

Як правильно вибрати та встановити додаткову планку на двері, щоб домогтися потрібного ефекту, ми розглянемо нижче.


За типом планок

 • Звичайні добірні планки


Рівні планки з кромкою або без неї, які кріпляться до дверної коробки або отвору за допомогою клею та цвяхів. Можуть бути будь-якого кольору та розміру. Розмір планки регулюється самостійно шляхом обрізки потрібної вам ширини з цільного полотна.

 • Телескопічні планки


Такі планки мають спеціальний паз, завдяки якому кріпляться безпосередньо до дверної коробки навіть без застосування додаткових кріплень.Купувати добірну планку необхідно виходячи з типу всієї дверної конструкції. Тобто, якщо дверна коробка телескопічна, то і добірну планку варто брати того ж виду.

 

За розміром

 • висота - 2060 - 2200 мм;
 • ширина - 50 - 560 мм;
 • товщина - 5 - 20 мм.

Пам'ятайте, що ширину та висоту добірних планок ви самостійно підганяєте під потрібний вам розмір. Ваше завдання при купівлі - правильно розрахувати кількість матеріалу.


За типом матеріалу

 • дерево;
 • мдф;
 • дсп;
 • пластик.

В ідеалі додаткову планку краще купувати з того ж матеріалу, що і вся дверна конструкція: двері, коробка і планки. Так дверний отвір буде виглядати найбільш гармонійно. Не забувайте врахувати і тип приміщення, в якому встановлюєте міжкімнатні двері.


За типом покриття

 • ламіновані;
 • шпоновані;
 • пофарбовані;
 • лаковані (для дерева).

Тип покриття додаткової планки також підбирають під дверний блок, його колір та фактуру.


Монтаж додаткової планки на двері


Єдиного рецепту установки додаткової планки немає. Все залежить від того, яку планку ставлять: звичайну чи телескопічну. Від дверного отвору, його розмірів і будови. Від типу кріплення і т.д.

 


Ми перерахуємо основні етапи монтажу додаткової планки:Підготовка верхнього добору

 1. зробіть точні виміри верхнього добору;
 2. відріжте потрібну довжину верхнього добору електролобзиком;
 3. відріжте потрібну ширину добору.

Підготуйте бічні частини добору

 1. заміряйте висоту дверного отвору;
 2. відріжте потрібну висоту бічних доборів так, щоб між ними і верхнім добором не було щілин;
 3. підкоректуйте бічні добори по ширині.Приміряйте добірні планки

 

 1. встановіть добори без кріплення щоб оцінити, наскільки точно вони підходять до дверного отвору;
 2. переконайтеся, що між верхнім та бічними доборами немає зазорів;
 3. оцініть рівність конструкції в кожній з площин.

 

Встановіть добірні планки

 • за допомогою монтажної піни зафіксуйте добори;
 • коли переконалися, що все рівно - задуйте піною увесь порожній простір.

Установка доборів хоч і не складна, але точна задача. Тому якщо сумніваєтеся в своїх силах, перш ніж самостійно встановлювати добірну планку, проконсультуйтеся з фахівцями, перегляньте серію відео процесу монтажу і тільки тоді переходите до встановлення.


Поради щодо вибору та встановлення доборів

 1. Ці поради допоможуть вибрати та встановити добірну планку правильно:
 2. перед покупкою ретельно проведіть виміри, якщо вирахувати необхідний розмір добору не виходить - виміряйте окремо всі елементи дверної конструкції та проконсультуйтеся в магазині;
 3. колір та фактура додаткової планки повинні співпадати з іншими елементами дверної конструкції: дверною коробкою, лиштвами і безпосередньо дверима;
 4. краще купувати двері, коробку, планки та добори разом - так ви максимально точно підберете колір та фактуру;
 5. висота добору повинна відповідати висоті дверної коробки;
 6. ширина добору та дверної коробки в сумі повинні бути не менші за ширину стіни;
 7. якщо при установці використовується монтажна піна, лиштви ставте після повного її висихання.Як ми вже говорили, добірна дошка просто незамінна в разі, коли ширина стіни в отворі більша за ширину дверної коробки. Однак не поспішайте купувати першу ліпшу планку, ознайомтеся з її особливостями, проведіть виміри та підберіть оптимальний варіант для себе.

Додаткову планку на двері купити ви можете на сайті товарів для дому АРС.