(0)

Впорядкувати по
Показати товарів на сторінці

Коробки дверні

Дверна коробка - важливо те, що заховано


Вибираючи міжкімнатні двері, дверна коробка залишається осторонь до моменту покупки самих дверей. І дарма. Адже це найбільш важлива частина дверної конструкції, завдяки якій установка дверей і є можливою.

Свою назву дверна коробка отримала завдяки зовнішньому вигляду - рівному прямокутнику, який вона утворює разом з порогом. Однак бувають дверні коробки з порогом і без нього (у цьому випадку відсутня нижня планка).

Коробка дверна являє собою нерухому частину дверного блоку, до якої кріпляться двері за допомогою петель. Це несуча конструкція, що складається з двох вертикальних стійок, притолока та порога (якщо він передбачений). Коробка бере на себе практично все навантаження, забезпечуючи міцність дверного отвору. Тому підходити до вибору дверної коробки потрібно з усією серйозністю.


Вибираємо дверні коробки для міжкімнатних дверей


Перш ніж ви вирішите купити дверну коробку, давайте ближче ознайомимося, що вона собою представляє, з яких матеріалів виготовляється та як встановлюється.

 

Складові елементи дверної коробки


Дверна коробка складається з:

 • вертикальних стійок - планок, які кріпляться вертикально в дверному отворі та завдяки спеціальним пазам дозволяють зібрати міцну дерев'яну коробку й встановити двері;
 • притолоки - горизонтальної планки, що кріпиться вгорі дверної коробки й служить додатковою опорою для стіни;
 • порога - нижньої планки дверної коробки, яка прикриває стики підлоги й забезпечує додаткову тепло та шумоізоляцію;
 • ущільнювача - накладки, яка кріпиться по всьому периметру притвору коробки для безшумного закривання дверей й додаткової тепло та шумоізоляції.Перш за все, дверна коробка повинна бути виконана з якісного матеріалу, який прослужить роками і не деформується.

 

З чого виготовляють дверні коробки


Як правило дверна рама може бути виготовлена ​​з натурального та ламінованого дерева, а також МДФ.

Дерев'яна дверна коробка -  має високу міцність й підходить під дверні конструкції, виготовлені з різних матеріалів. Це можливо завдяки властивостям дерева: його можна відшліфувати й перефарбувати в потрібний колір. Однак варто пам'ятати, що під час встановлення дерев'яну коробку варто покрити спеціальною сумішшю, що захищає матеріал від вологості (про це краще запитати у продавця або консультанта при купівлі).

Дерев'яна ламінована коробка - дверна коробка, ціна якої вище за інших. Причина тому - висока міцність, надійність та шумоізоляція. Однак варто пам'ятати, що ламіноване дерево вимагає до себе більш дбайливого ставлення.

Дверна коробка МДФ - виглядає привабливо, підходить під будь-яке легке полотно й відрізняється доступною ціною. Однак така коробка поступається за міцністю попереднім двом.

Вибираючи дверну коробку враховуйте тип приміщення, в яке плануєте встановити нові двері. Пам'ятайте, що ванна кімната та кухня потребують дверних конструкцій підвищеної міцності та вологостійкості.


Монтаж дверної коробки


Кріпиться дверна коробка наступними способами:

 • прихований монтаж - виконується за допомогою кріплення на анкера та шурупи, завдяки чому кріплення ховається в петлях. Всього в прихованому монтажі три точки фіксації: у стіні, петлях та під декоративною пластиною замку. Такий монтаж вимагає точних вимірів, проте є міцним та довговічним.
 • на підвісах - пластини прикручуються до короба, після чого він вже встановлюється в дверний отвір і вирівнюється за рівнем. Такий спосіб монтажу вимагає штукатурки кріплення, тому виконується до чистової обробки кімнати.
 • на болтах - коли короб з проробленими отворами ставиться в дверний отвір та фіксується спеціальними болтами, які після монтажу закриваються заглушками. Це найнадійніший та менш трудомісткий спосіб монтажу.


Поради при виборі і установці дверної коробки

 

Ретельно проводьте виміри перед покупкою дверей та дверної коробки:

 • вимірюйте дверний отвір;
 • товщину стіни в отворі;
 • дверне полотно;
 • розмір порогу;
 • зазор між дверною коробкою та отвором і т.д .

Дверну коробку і двері краще купувати з одного і того ж матеріалу або матеріалів, приблизно однакових за вагою. В іншому випадку є ризик, що коробка не витримає двері.

Колір і фактура коробки та дверей повинні збігатися. Так двері будуть виглядати гармонійно і не вибиватимуться із загального ансамблю.


При використанні монтажної піни пам'ятайте, що вона на 50% збільшується в розмірі при застиганні. Врахуйте це, щоб уникнути деформації дверної коробки.

Щоб якісну мдф, ламіновану або дерев'яну коробку купити, до Києва їхати не обов'язково. Замовте її просто на сайті, а наші менеджери допоможуть вам підібрати найкращий варіант для вашого типу приміщення.