(0)

Впорядкувати по
Показати товарів на сторінці

Лиштви

Ставимо лиштви на двері - завершуємо ремонт


Якщо прийшов час ставити лиштви на двері, виходить, що й ремонт наближається до свого логічного завершення. Або принаймні установка дверей.

Лиштва - частина дверної конструкції, яка крім виконання декоративної функції, дозволяє приховати монтажну піну, зазори між стіною та дверною коробкою.

Лиштва на двері, ціна, форма, тип покриття та матеріал виготовлення бувають різними, а вартість та властивості залежать один від одного. Давайте розглянемо, яка існує лиштва та в чому її відмінність.


Як обрати лиштви для дверей


Підбирати лиштви для дверей потрібно такого ж кольору і фактури, що й двері. Однак не варто забувати про призначення приміщення, а також властивості матеріалу, з якого вони зроблені. Адже якщо в кімнаті висока вологість, а лиштва не вологостійка - то про естетичність і мови бути не може (лиштву поведе, а двері можуть просто не закриватися).

Давайте розглянемо, які бувають лиштви дверні та за якими принципами їх варто вибирати.


За формою поверхні

 • плоскі;
 • напівкруглі;
 • фігурні.

Зовнішній вид лиштви повністю відповідає назві, тому немає потреби загострювати на цьому увагу. Лише зазначимо, що фігурні лиштви мають своєрідний рельєф та зустрічаються не у всіх виробників. Врахуйте це, якщо хочете купити лиштву на двері та дверне полотно одного виробника.


За видом матеріалів

 • дерев'яні - добротні лиштви, які можна фарбувати та покривати лаком, використовуються в парі з дерев'яними або шпонованими під дерево дверима;
 • мдф - довговічні й економічні, такі лиштви прослужать довго;
 • пластикові - практичні, більш волого та термостійкі попередніх двох видів лиштви, які можна встановлювати навіть зовні приміщення;
 • керамічні - імітація лиштви за допомогою керамічної плитки - незвичайний і красивий прийом в оформленні.

Які б дверні наличники ви б не обрали, вони додадуть приміщенню гарний закінчений вид.


За типом покриття

 • ламіновані;
 • шпоновані;
 • гарантування.

Мають ті ж властивості, що й покриття міжкімнатних дверей.


За способом кріплення


Накладні - монтуються в стіну цвяхами, саморізами або іншим кріпленням;
Телескопічні - монтуються без кріплень завдяки спеціальним гребінкам, які входять в пази на дверній коробці.

 

За способом стикування


Під кутом 45 °


Найпопулярніший спосіб, що підходить для лиштви будь-якої форми. Основна складність - відрізати лиштву з акуратним рівним краєм під кутом 45°.

Найскладніше якісно обрізати ламіновані і шпоновані лиштви. Звичайний лобзик в такому випадку не підходить. Для якісного зрізу найкраще скористатися торцевою пилкою. Якщо такої немає, на допомогу прийдуть поворотна ножівка, електролобзик, ножівка для обробки металу або стусло.

Під кутом 90 °


Цей спосіб передбачає стикування планок перпендикулярно одна до одної під кутом 90°. Таке стикування можна робити для плоских лиштв. Якщо лиштва має округлені края, надріз потрібно робити під нахилом від лицьової сторони до виворітної.

Хоча цей спосіб є простішим в плані підгонки та з'єднання планок, обрізка деталей має ті ж самі складнощі.

Кожен з цих способів вимагає певних навичок та зусиль, щоб правильно провести заміри, точно відрізати лиштва без сколів та тріщин. Пам'ятайте, що дверні лиштви різних форм варто стикувати різними способами.


За видом кріпленням

 1. на фінішні цвяхи - найпопулярніший спосіб, при якому цвяхи малопомітні, а результат досить міцний (для кращого маскування цвяхи можна обробити спеціальним восковим олівцем);
 2. на рідкі цвяхи - найбільш естетичний та менш надійний спосіб кріплення, який підходить в разі кріплення лиштви до попередньо вирівняної стіні та дверної коробки одночасно;
 3. комбінованим способом із застосуванням рідких та фінішних цвяхів - оптимальний спосіб кріплення, що дозволяє домогтися високого результату;
  саморізами - підходить тільки для кріплення дерев'яних не фарбованих та ґрунтованих лиштв, або якщо за задумом двері повинні виглядати зістарено.

Вибираючи кріплення, враховуйте тип приміщення, матеріал та колір лиштв, а також дверну конструкцію в цілому.


Лиштва на двері - коротко про процес установки


На установку лиштви впливає спосіб кріплення, стикування і вид кріплення. Єдиного рецепту немає. Ми опишемо лише основні етапи установки:

 1. Підготовка дверного отвору до монтажу лиштви (зрізаємо монтажну піну, вимірюємо рівність поверхні)
 2. Заміри довжини лиштви
 3. Розмітка положення лиштви на стіні
 4. Запил дверного наличника для стикування вгорі (під кутом 45° та 90°)
 5. Установка вертикальних лиштв
 6. Установка горизонтальної лиштви
 7. Підгонка лиштви до рівня зі стіною (якщо було невелике упущення на етапі оздоблювальних робіт).Вибрати лиштви на двері, купити їх з доставкою у будь-яке місто України ви можете на сайті інтернет магазину товарів для дому mebli.ars.ua